Havaş'a bir engel de Ankara'da

Havaş'a bir engel de Ankara'da

Havaş'ın havalimanları ile şehir merkezleri arasındaki taşımacılık işlemleri İstanbul'dan sonra Ankara'da da belediye tarafından durduruldu.

A+A-

Havaş'ın havalimanları ile şehir merkezleri arasındaki taşımacılık işlemleri İstanbul'dan sonra Ankara'da da belediye tarafından durduruldu. 

Havaş bugün yaptığı açıklama ile Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi hattında verdiği yolcu taşımacılığı hizmetinin durduğunu bildirdi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi hattında verdiğimiz  yolcu taşımacılığı hizmeti, 25 Eylül 2014, saat 09:00 itibariyle  Ankara Belediyesi'nin şehir merkezi havalimanı arasındaki hattı 10 yıl  süreyle özel bir şirkete kiralaması kararına binaen Ankara Ulus ve AŞTİ'deki yolcu terminallerimize gerçekleşen eş zamanlı müdahale ile durduruldu. DHMİ ve SHGM'den alınan yolcu taşımacılığı ruhsatına binaen gerçekleştirilen hizmeti sağlayan araçlarımız, şehir terminalinde bekletiliyor. Yolcu sayısı bakımından küçük ölçekte olan havalimanları da dahil olmak üzere, Türkiye'nin 18 şehrinde hiçbir fark gözetmeden bir anlamda kamu hizmeti niteliğindeki yolcu taşımacılığı faaliyetimize devam ederken, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehirdeki faaliyetlerimizin belediyeler tarafından Danıştay kararına rağmen durdurulması manidardır. Bu hukuksuzluğu mutlaka
bağımsız yargı halledecektir.

Türkiye'nin saygın bir teşebbüsü ve en eski yer hizmetleri kuruluşu Havaş olarak, yaklaşık 11 bin çalışanımızla ülkemizin ulusal ve uluslararası alanlarda temsilini başarıyla sürdürmekteyiz. Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki bir çok havalimanında, havalimanı - şehir merkezi hattında, birinci sınıf yolcu taşıma araçları ile 31 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz yolcu taşımacılığı faaliyetimizi, yetkili kurumlar tarafından onaylanan güzergahlar ve tarifeler
üzerinden, ilgili mevzuata uygun biçimde ve gereken tüm izin, lisans ve ruhsat belgelerini almak suretiyle yerine getiriyoruz. Bu anlamda, Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi hattındaki taşımacılık hizmetimizin yolcularımız kanalında da bir mağduriyet oluşturacak biçimde durdurulmasından büyük üzüntü duyuyoruz.

Havaş olarak, ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi, yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla, gerekli tüm hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isteriz.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.