IMF'den piyasalarda baskı artıyor uyarısı

IMF'den piyasalarda baskı artıyor uyarısı

IMF, başta Çin olmak üzere önde gelen gelişmekte olan piyasalara ilişkin endişelerin, gelişmiş ülke piyasalarına yayılma ihtimalinin arttığını açıkladı

A+A-

IMF, başta Çin olmak üzere önde gelen gelişmekte olan piyasalara ilişkin endişelerin ABD'de ve diğer gelişmiş ülkelerde finansal piyasalara yayılmasının giderek daha büyük olasılık haline geldiğini bildirdi.

IMF global piyasa istikrarına ilişkin yayınladığı raporda, "Gelişmekte olan piyasalardaki hüreketlerin gelişmiş piyasaların hisse senedi piyasalarına etkileri 2008 finansal krizinden bu yana yüzde 28 attı. 2015'te tüm ülkelerin hisse senedi piyasalarında diğer ülkelerdeki gelişmelerin payı 1995 yılındaki yüzde 50'den yüzde 80'e yükseldi.

Çin'in global finansal sistemde rolü büyüdükçe, Çin'deki ekonomik ve siyasi gelişmelerin global finansal istikrara etkisi gelecek birkaç yılda giderek artacak" ifadelerine yer verdi. 

Etiketler : , , , , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.