İş Bankası'ndan Yiğit Bulut'a yanıt

İş Bankası'ndan Yiğit Bulut'a yanıt

İş Bankası, önceki gün yaptığı bir açıklamada bankaya el konulmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Yiğit Bulut'a isim kullanmadan yanıt verdi

A+A-

İş Bankası, önceki gün yaptığı bir açıklamada bankaya el konulmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın baş danışmanı Yiğit Bulut'a isim kullanmadan yanıt verdi.

Banka Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamada bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada banka faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verildiğini belirterek, Bankanın kuruluşundan bu yana faaliyetlerini başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmekte olduğunu açıkladı.

İş Bankası tarafından KAP'a yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak gerçek dışı haber ve değerlendirmelere yer verildiği görülmüştür.

İş Bankası, kuruluşundan bu yana faaliyetlerini başta Bankacılık Kanunu olmak üzere mevzuata uygun bir şekilde yürütmektedir. Bankamız faaliyetlerine ilişkin olarak bunun aksine bir değerlendirme veya gelişme bulunmamaktadır. Bankamızın gündeminin bu kapsamda sadece bankacılık faaliyetlerinden oluştuğunu, bu nedenle gerçek dışı haber ve iddialara itibar edilmemesini, gerçek dışı yayınlara karşı Bankamızın yasal yollara başvurmakta olduğunu kamuoyu bilgisine saygıyla sunarız."  

 

»» YİĞİT BULUT: İŞ BANKASI'NA EL KONULMALI

ÖZİNCE: YİĞİT BULUT'UN SÖZLERİ MALİ SUÇ

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.