IŞİD, Musul'da şeriat ilan etti

IŞİD, Musul'da şeriat ilan etti

Musul'u ele geçiren radikal İslamcı örgüt, kentte uyulması gereken 8 maddelik yasayla birlikte şeriat ilan etti.

A+A-

Musul'u ele geçiren radikal İslamcı Irak ve Şam İslam Devleti adlı örgüt, kentte uyulması gereken 8 maddelik yasayla birlikte şeriat ilan etti. IŞİD'in açıkladığı 8 maddelik yasayı yeni kuralları, Al Alan TV muhabiri Jenan Moussa, Twitter adresinden duyurdu.

Musul'da bundan sonra uyulması gereken maddeleri "Biz islamın askerleriyiz. İslam halifesinin zaferini geri getirmek için sorumluluk üstlendik. Daha önceki tüm kanunları size acı verdi, şimdi Ebubekir el Kureyşi'nin islam devletinin zamanı" açıklamasıyla duyuran IŞİD'in bunları kontrol altında tuttuğu diğer bölgelerde de uyguladığı veya uygulayacağı ileri sürülüyor. İşte o maddeler

1 - Tüm müslümanlar zamanında camilerde ibadet edecek.

2 - Safevi hükümetinden aldığımız para halkın oldu. Sadece halkın imamları bunu harcayabilir. Bu paraya elini sürenlerin eli kesilecek.

3 - Kamusal alanda toplanmak, IŞİD bayrağı dışında bayrak taşımak ve silah taşımak yasak.

4 - Kabile reisleri ve şeyhlerini hükümetle çalışmamaları ve ihanet etmemeleri konusunda uyarıyoruz. Devletle işbirliği yapan cezalandırılacak.

5 - Bütün türbeler, mezarlıklar ve anıtlar yıkılacak.

6 - Kadınların sadece gerekli olduğu zaman evden çıkacak ve beyaz kapalı kıyafetler giyecekler.

7 - Uyuşturucu, alkol ve sigara yasak.

8 - Polisler, askerler ve diğer tüm kafirler af dileyebilir. Onlar için affedilme merkezleri açtık.

Etiketler : , , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.