İstanbul'a 3. havalimanı inşaatı bahara

İstanbul'a 3. havalimanı inşaatı bahara

Projenin hemen hemen tamamlandığını, son rötuşların yapıldığını söyleyen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul 3. havalimanı inşaatı için “Mayıs ayı başında makinelerimiz orada çalışmaya başlayacak” dedi.

A+A-

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul 3. havalimanı için projenin hemen hemen tamamlandığını ve mayıs ayı başında inşaatın başlayacağını söyledi.
Capital ve Ekonomist Dergisi’nin düzenlendiği CEO Club toplantısında konuşan Özdemir, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Projeyi hemen hemen tamamladık, son rötuşlarımızı yapıyoruz. Proje ekibimiz dünyanın en önemli havalimanlarını geziyor. Şu anda bu havalimanlarının çevre ile uyumunu inceliyorlar. Burada bizim de en önemli konumuz, yeni havalimanında çevre ile uyumu nasıl sağlayacağımız. Mayıs ayı başında makinelerimiz orada çalışmaya başlayacak. 2019'un ilk günlerinde bu havalimanını devreye alacağız ve ilk uçaklar orada inip kalkmaya başlayacak."

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanı için açılan ihaleyi, Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon Ortak Girişim Grubu kazanmıştı.

‘Yabancı bankalar projelerde yok’
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ise proje finansmanları ile ilgili bir soruyu yanıtlarken yabancı bankaların 2009 yılından bu yana proje finansmanlarında yer almadığını söyledi. Akın, "Yabancı bankaların birçoğu eskiden buradaydı, şimdi kendileri yok ama tabelaları var. Projelerde özkaynak çok ciddi önem arz ediyor. Hatta bankalar projenin kaba bölümünün önemli bir kısmının özkaynakla tamamlandığını görmek istiyor. Bugün yürüyen birçok büyük projede de finansmanlar, projeler başladıktan belli bir süre sonra tamamlandı" diye konuştu.
 


Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.