İstanbul'da ofis kiraları düştü

İstanbul'da ofis kiraları düştü

İstanbul genelindeki ofis kira değerlerinde hem üst hem de alt fiyat segmentinde olmak üzere yılın üçüncü çeyreğinde düşüşler gerçekleşti.

A+A-

Reidin Ofis Kira Endeksi sonuçlarından yapılan derlemeye göre, İstanbul'da yılın üçüncü çeyreğinde ofis kira değerlerinde gerileme oldu. Buna göre, genel olarak aşırı iniş-çıkıştan uzak olan ofis kira trendi son 3 dönemdir artış göstermesine karşın, yılın üçüncü çeyreğinde azaldı. Esentepe üst fiyat segmentinde metrekaresi 41,05 dolar kira değeriyle  ofis bölgeleri içinde en yüksek kira değerine sahip bölge olurken, toplam 14 ofis bölgesi genelinde en düşük kira değeriyle alt fiyat segmentinde metrekaresi 9,95 dolarla Kavacık sahip oldu. 2013'ün 3'üncü çeyrek dönemi için hesaplanan en yüksek kira değerine sahip bölge listesinin ilk 3 sırasında Esentepe, Beşiktaş ve Şişli yer aldı.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.