İzmir'de büyük operasyon

İzmir'de büyük operasyon

Bir yolsuzluk, rüşvet operasyonu da İzmir'de. Bu sabah başlayan operasyonda gözaltı sayısının 100'e yaklaşacağı ileri sürülüyor

A+A-

İzmir, Ankara, Van, Hatay ve İstanbul'da TCDD Liman İşletme Müdürlüğü ve bağlı bulunduğu daire başkanlıklarına rüşvet ve yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Yaklaşık 30 kişinin gözaltına alındığı, listede toplam 100 civarında isim olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı TCDD Genel Müdürlüğü’nde görevli 1 Daire Başkan Yardımcısı, İzmir Liman İşletmeleri Müdürü ve İzmir Liman İşletmeleri'nde görevli müdür yardımcıları, değişik kademeden liman memurları ve ihale alan şirket sahiplerinin bulunduğu ifade edildi.

Rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, irtikap...

Suçlamalar şöyle: Rüşvet almak ve vermek, İhaleye fesat karıştırma, İrtikap, Görevi kötüye kullanmak, Zimmet, Doğrudan temin alımlarına fesat karıştırılması ve Nitelikli dolandırıcılık. 17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında İstanbul Emniyeti'nde başlatılan görevden almalar 19 Aralık'ta İzmir'e sıçramış, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Terörle Mücadele Şube Müdürü görevlerinden alınmıştı

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.