JP, İş C hedef fiyatını yüzde 57 artırdı

JP, İş C hedef fiyatını yüzde 57 artırdı

JP Morgan, Türk bankaları için fiyat hedeflerini yukarı yönlü revize etti. Son kapanışını 5.70'ten yaban İş Bankası C hisseleri için hedef fiyatını yüzde 57 artışla 7.70'e yükseltti.

A+A-

 

JP Morgan, Türk bankaları için fiyat hedeflerini yukarı yönlü revize etti. JP Morgan, son kapanışını 5.70'ten yaban İş Bankası C hisseleri için hedef fiyatını yüzde 57 artışla 7.70'e yükseltti. Ayrıca İş Bankası tavsiyesini "nötr"den, "ağırlığını artır"a YKB ve Vakıfbank için tavsiyesini ise "ağırlığını artır"a çıkardı.

JP Morgan Cazenove bugün yayınladığı raporda Türk banka hisselerinde yukarı hareketin yılın ikinci yarısında devam etmesini beklediğini ifade ederek, 12 aylık fiyat hedeflerini yukarı yönlü  revize etti. En beğendiği banka hisseleri olarak Halkbank, Vakıfbank ve YKB'yi işaret eden JP Morgan, İş Bankası için de tavsiyesini 'nötr'den  'ağırlığını arttır'a çıkardı.
JP Morgan fiyat hedeflerini yukarı yönlü revize ederken İstanbul  ziyaretinde yapılan görüşmelerden elde edilen olumlu geri bildirimleri,  güçlü ilk çeyrek sonuçlarını, düşük faiz oranlarını ve 2015, 2016 kar tahminlerini dikkate aldığını belirtti.

 

BankaYeni Tavsiye  Eski Tavsiye Y.Hedef E.Hedef
AkbankAğırlığını AzaltAğırlığını Azalt9,1 6,1
GarantiAğırlığını AzaltAğırlığını Azalt9,57,5
HalkbankAğırlığını ArttırAğırlığını Arttır22,317,3
İş BankasıAğırlığını ArttırNötr7,7 4,9
VakıfbankAğırlığını ArttırAğırlığını Arttır6,9 4,6
Yapı KrediAğırlığını ArttırAğırlığını Arttır6,64,6

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.