KAP Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı

KAP Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı

Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) "Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliği" bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı

A+A-

SPK tarafından hazırlanan ve bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamuyu Aydınlatma Platformu Tebliği" 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girecek. Tebliğ ile ortaklıklar, yatırım kuruluşları, fon kurucuları ve Kurul tarafından belirlenen diğer kurum ve kuruluşların bilgi, belge ve açıklamalarının elektronik ortamda imzalanarak Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmesine ilişkin esaslar belirlendi.

Ayrıca, bağımsız denetim kuruluşlarınca düzenlenen bağımsız denetim raporlarının elektronik ortamda hazırlanarak imzalanmasına ve bağımsız denetimini yaptığı bildirim yükümlüsü ortaklık ve kuruluşlara elektronik ortamda iletilmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiği tebliğ ile KAP'a gönderilecek bildirimler, elektronik sertifika başvuru yapma zorunluluğu ve kimlik bilgisinin doğrulanmasına ilişkin düzenlemeler de yapıldı.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.