Karar Ocak 2014’te

Karar Ocak 2014’te

RK Başkanı: Tüpraş’taki soruşturma birkaç aylık mesele değil. Kendi kulvarında hakim durumda, onda da Turkcellvari şikayetler olabiliyor.

A+A-

Tüpraş’taki soruşturmalar konusunda açıklama yapan Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, ‘Ocak 2014 itibariyle bu soruşturma sonuçlanır, karar alabiliriz diye ümit ediyorum’ dedi. Kaldırımcı’nın Tüpraş’ta yürütülen denetim süreci hakkındaki değerlendirmesi şöyle :
"Tüpraş-Opet diye başlıklandırdığınız soruşturma, takriben bir yıl kadar önce, daha erken dönemde aldığımız karara istinaden halen yürüyen bir soruşturma. Yoksa son çeyrekte filan alınan bir karar değil. Son birkaç aydaki mesele değil.

Zannederim bu yılın sonunu bulur. Ocak'a ulaşabiliriz. Bütün süreçte, uzatmalar isteniyor, savunmalar oluyor. Ocak 2014 itibariyle bu soruşturma sonuçlanır, karar alabiliriz diye ümit ediyorum.

Tüpraş da kendi kulvarında tek üretici, hakim durumda... Onda da yine şikayetler olabiliyor. Çeşitli açılardan piyasaların davranışlarına ilişkin bazı talepler bize intikal edebiliyor. Bu çerçevede devam eden bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Şu ana kadar bize (Tüpraş ile ilgili) resmi intikal etmiş bir bilgi yok, talep yok."
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.