Karsan, Hyundai'nin distribütörü oldu

Karsan, Hyundai'nin distribütörü oldu

Karsan, Hyundai Motor ile birlikte üreteceği ticari araçların Türkiye'de satışı için münhasır distribütörlük anlaşması imzaladı.

A+A-

Karsan Pazarlama, Karsan ile Hyundai Motor Company (HMC) arasında yurt içi distribütörlük anlaşması imzalandı.

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Şirketin, Hyundai Motor için üreteceği hafif ticari araçların Türkiye'de pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini üstlendiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şirketimizin HMC ile 27 Kasım 2012 tarihinde imzaladığı ve özel durum açıklaması ile duyurduğu yeni hafif ticari araç serisinin üretim ve tedariğine yönelik anlaşmanın devamı mahiyetinde 3,5 - 5 ton arasında azami yüklü ağırlığa sahip panel van, hafif kamyon ve minibüs versiyonları ile aynı ürün grubundaki hafif ticari araç serisine ilişkin olarak, ortağı bulunduğumuz Karsan Pazarlama Sanayi Mamulleri Pazarlama AŞ ile iş ortağımız HMC arasında 20 Mayıs 2014 tarihinde münhasır yurt içi distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. İmzalanan distribütörlük anlaşmasıyla birlikte Karsan Pazarlama, Şirketimizin HMC için üreteceği hafif ticari araçların Türkiye'de pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini münhasır olarak üstlenmiştir. Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.