Katar Havayolları'ndan önemli satın alma

Katar Havayolları'ndan önemli satın alma

Daha önce International Airlines Group, LATAM Airlines, Air Italy, ve Cathay Pacific`de hisse alımı yapan Katar Havayolları bir önemli satın alma daha yaptı.

A+A-

Daha önce International Airlines Group, LATAM Airlines, Air Italy, ve Cathay Pacific`de hisse alımı yapan Katar Havayolları bir önemli satın alma daha yaptı. Dev havayolu şirketi, uçuş ağını küresel ölçekte genişletmek ve dünyanın en hızlı büyüyen ticari havacılık pazarına girmek amacıyla, Güney Çin Havayolları`nın yüzde 5.0 hissesini satın aldığını duyurdu.

Katar Havayolları CEO'su Akbar al-Baker, Güney Çin Havayolları'nın hem Çin iç pazarında hem de küresel pazarda büyük bir oyuncu olduğunu söyledi ve ekledi:

"Güney Çin Havayolları'nın çok büyük bir iş birliği potansiyeli var. Katar ve Güney Çin Havayolları birbirini tamamlayan büyük bir güç ve kaynağa sahip. Hem şirketler hem de müşterilere büyük fayda sağlayacak, uzun süreli bir iş birliğinin ilk adımlarını attık."

Katar Havayolları aynı zamanda International Airlines Group'un yüzde 20, LATAM Airlines Group'un yüzde 10, Air Italy'nin yüzde 49 ve Hong Kong merkezli Cathay Pacific'in yüzde 9.99 hissesine sahip.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.