Kazlıçeşme'de imzalar atıldı

Kazlıçeşme'de imzalar atıldı

ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın liderliğindeki konsorsiyumun rekor ihale bedeliyle kazandığı Kazlıçeşme arazisinde tüm prosedürler tamamlandı ve imzalar atıldı.

A+A-

ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın liderliğindeki konsorsiyumun rekor ihale bedeliyle kazandığı Kazlıçeşme arazisinde tüm prosedürler tamamlandı ve imzalar atıldı.

İhale işlemlerinin tamamlanmasıyla Türkiye'ye güvenini ortaya koyan ÖZAK GYO'nun liderliğindeki konsorsiyum, Kazlıçeşme'ye İstanbul'u marka yapacak konut, ofis, perakende, eğlence ve kültür merkezleri içeren karma proje geliştirecek. Konsorsiyum, araziye verdiği fiyat ile gayrimenkul sektöründe çıtayı bir kademe daha yükselterek Avrupalı gayrimenkul yatırımcılarını da Türkiye'ye çekecek.

Türkiye'nin ekonomik gelişimine büyük katkı yapan emlak sektörü, yerel seçimlerin ardından yeniden hız kazanıyor. Sektörde yeni dönemine damga vuracak projeler arasında gösterilen ve ihale işlemleri tamamlanan Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme arazisinin devriyle ilgili yasal işlemler tamamlandı ve imzalar atıldı. Türkiye'ye güvenini ortaya koyan ÖZAK-Yenigün-Delta-Ziylan Adi Ortaklığı, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile son imzaları atarak projenin hayata geçmesi için gün saymaya başladı.

Marmaray etkisi

Marmaray ve araçlı tüp geçit istasyonlarına olan yakınlığı ile de dikkat çeken projede, Özak GYO yüzde 54 payıyla konsorsiyum lideri olurken Ziylan'ın payı yüzde 30, Yenigün'ün payı yüzde 15 ve Delta'nın payı yüzde 1 olarak gerçekleşti. Finanstan bankacılığa, mobilyadan konfeksiyona, madencilikten demir çeliğe kadar 40 sektöre dinamizm katan emlak sektörü üzerindeki durgunluğu nisan ayı ile birlikte atıyor.

Birçok marka projenin lansmanının yapılacağı bu döneme, ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da başrolünü üstlendiği konsorsiyumla sinerji katacak. Bu sinerjiyle birlikte ekonomik dinamikleri de ateşleyecek olan ortaklık, Kazlıçeşme'deki arazisine İstanbul'u marka şehirler arasına sokacak uluslararası kimlikli bir proje hazırlıyor. 

Hedef Avrupalı Yatırımcılar

Konsorsiyumun hedefinde, alışılmışın dışında, Ortadoğulu yatırımcıların yanı sıra Avrupalı gayrimenkul yatırımcıları da olacak. Böylece Türkiye gayrimenkul pazarına, Avrupalı yatırımcılar bu proje ile giriş yapmış olacak ve hem hedefi hem de verilen fiyatla, sektörün çıtası bir kademe daha artırılarak yeni, güçlü bir döneme geçiş yapılacak.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından geçtiğimiz ocak ayında ihalesi yapılan "Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi''ni toplam geliri 4 milyar 240 milyon lira rekor bedel ile kazanan ÖZAK GYO ve konsorsiyum ortakları, bunun bir milyar 568 milyon 800 bin lirasını arsa satış karşılığı şirket payı toplam geliri olarak paylaşacak.

Arazide otel, konut, rezidans, ofis, perakende, eğlence ve kültür alanlarından oluşan karma proje geliştirilecek. İstanbul'da en iyi lokasyonlardan biri olarak gösterilen deniz cepheli Kazlıçeşme'deki 111 bin 262 metrekarelik alana sahip araziye uluslararası mimarların seçeceği, şehre değer katacak bir proje öngörülüyor. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.