Koç Holding'ten Ekrem İmamoğlu açıklaması

Koç Holding'ten Ekrem İmamoğlu açıklaması

Koç Holding, bazı mecralarda yer alan Ekrem İmamoğlu ve Koç Holding hakkındaki iddialar üzerine açıklama yaptı

A+A-

Koç Holding, Ekrem İmamoğlu'nu destekledikleri ve gelecekte İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı yapacakları ile ilgili yayın hakkında açıklama yaptı.

Koç Holding internet sitesinde yayınlanan açıklama şöyle:

Dijital bir yayında dile getirilen “Koç Grubu’nun Ekrem İmamoğlu’nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı” iddiası vesilesiyle açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

Son dönemde Koç Topluluğu’nu ve Koç Ailesi'ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla Topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve Topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Koç Holding A.Ş.

İlgili Haberler