Koza'nın bir işletmesi yeniden faaliyette

Koza'nın bir işletmesi yeniden faaliyette

İzmir İl Özel İdaresi'nin kararıyla faaliyetleri durdurulan Koza Altın'a bağlı, Çukuralan İşletmesi'nde faaliyetler mahkemenin yürütmeyi durdurma kararıyla yeniden başladı

A+A-

Hükükmet cemaat çekişmesiyle bağlantılı olduğu ileri sürülen, Koza Altın'ın Çukuralan İşletmesi'nin İzmir İl Özel İdaresi tarafından lapatılması kararı mahkeme tarafından durduruldu. 

Koza Altın A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Cemalettin Çetin, İzmir İl Özel İdaresi tarafından faaliyetine son verilen Çukuralan İşletmesi'nin yeniden açılmasıyla ilgili, "İnşallah bir daha böyle durumlarla karşılaşmayız" dedi.

İşçilerle Çukuralan bölgesine gelen Çetin, burada gazetecilere açıklama yaptı. Mahkemenin kapatma kararının yürütmesini durdurduğunu söyleyen Çetin, "Başından beri burada bir uygunsuzluk olmadığını söyledik. 3 gün önce açılan davada İzmir 4. İdare Mahkemesi bugün 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi" dedi.

Kararın kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Çetin, "Bize düşen neyse harfiyen yerine getireceğimizi her zaman söylüyoruz. Burada çalışan 450 insanın işsiz kalmasını kimse istemez. İnşallah bir daha böyle durumlarla karşılaşmayız" diye konuştu.

Koza Altın İşletmeleri AŞ tarafından 31 Aralık 2013'de yapılan açıklamada, Çukuralan Maden İşletmesi'nin "Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi" bulunmaması gerekçesiyle durdurulduğu, bugün ise mahkemenin verdiği yürütmenin durdurulması kararı sonrası mührün kaldırıldığını açıklanmıştı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.