Koza'nın rezervlerinde yüzde 20 artış

Koza'nın rezervlerinde yüzde 20 artış

Koza Altın rezervlerinde yüzde 20 artış olduğunu açıkladı

A+A-

Koza Altın'ın rezervlerinde yüzde 20 artış olduğunu açıkladı. Koza Altın tarafından KAP'a gönderilen açıklamada şirketin rezervlerinin 2014 sonunda 2013 sonuna oranla yüzde 20'lik artışla 3.5 milyon onstan 4.3 milyon onsa yükseldiği belirtildi. 

Şirket tarfından KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde

"Şirketimizin 31.12.2014 tarihi itibariyle sahip olduğu toplam kaynak (resource) ve rezerv (reserve) miktarlarına ilişkin uluslararası bir kuruluş olan SRK Consulting USA tarafından denetlenen ve Uluslararası JORC standardına göre düzenlenen sonuçlar aşağıda yatırımcılara açıklanmaktadır.

2014 yılı içerisinde yapılan 56.498 metre karotlu sondaj ve diğer jeolojik çalışmaların sonucunda alınan numunelerin analizleri uluslararası bir şirket olan ALS Global laboratuarları tarafından yapılmıştır.

31.12.2014 tarihi itibariyle görünür, muhtemel ve mümkün kaynaklar toplamı 13,4 milyon ons, rezervlerimiz ise 4.2 milyon ons olarak hesaplanmıştır.

2013 yılı sonu itibariyle kaynaklarımız 13,3 milyon ons rezervlerimiz ise 3,5 milyon onstu. 2014 yılı içerisinde 317.000 onsluk üretim yapılmıştır. Yapılan üretim miktarı dikkate alındığında rezervlerimizdeki yıllık artış oranı %28'e tekabül etmektedir.

2012 yılı Haziran ayından itibaren yürürlükte olan kamu arazilerinin kullanımıyla ilgili izin yönetmeliği nedeniyle hem kaynak hem de rezerv bölgelerinde görünür ve muhtemel kategoriye dönüşüm için yeterli sondaj yapma imkanı bulunamamıştır. Ayrıca, 2014 yılı içinde altın fiyatındaki değişimlerin etkisiyle kaynak ve rezerv başabaş tenör değerleri yükselmiştir. Bu olumsuz ortama rağmen Şirketimizin jeoloji ve aramalar ekipleri çalışmalarına devam ederek, kaynak ve rezerv rakamlarını artırmayı başarmışlardır."

 

KOZA ALTIN HİSSE DETAY SAYFASI

 


 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.