DAP'Iın sağlıklı ev kriterleri BM'nin raporuna girdi

DAP'Iın sağlıklı ev kriterleri BM'nin raporuna girdi

DAP’ın tescilli markası olan ‘Sağlıklı Ev’ kriterleri Birleşmiş Milletler’in de (BM) gündemine girdi.

A+A-

DAP Gayrimenkul Geliştirme, Emlak Konut GYO güvencesiyle geliştirdiği yeni projesiyle sağlıklı ev konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. 53 bin metrekaresi konut ve içerisinde okul da yer alan koru alanıyla, toplam 103 bin metrekarede yepyeni bir yaşam sunuyor.

DAP çatısı altında bundan iki yıl önce geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Sağlıklı Ev’ kriterleri Birleşmiş Milletler’in de (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Habitat) yayınladığı “Daha sağlıklı ve yeşil bir gelecek için Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların doğru kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Rapor, yaşam alanlarının belirli standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

l1.jpg

DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ DÜNYA’DA TREND OLDU

Birleşmiş Milletler’in “Daha sağlıklı ve yeşil bir gelecek için Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Birleşmiş Milletlere göre yerleşim yerleri, alışveriş ve sağlık gibi günlük ihtiyaçları kendi yakın çevresinde karşılayan, yürüme mesafesinde iş ve eğitim imkanları sunan, zengin yeşil alan ve parklara komşu olan ve sosyal hayatı da içinde barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem de gelecekte oluşabilecek yeni pandemiler için yerleşim yerleri belirli standartları sağlamak zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimum gün ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, az katlı yaşam anlayışı, konutların esnek mimari anlayışı sunması, kalabalıktan uzak, ferah ve güvenli konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletler, insan beden ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve yaşam alanlarının üretilmesini destekliyor.” diye konuştu.

l5.jpg

DAP Sağlık Kurulu’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Holding tarafından tescil edilen “Sağlıklı Evler” konsepti, her detayında insan sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna kadar kullanan özgün bir konsept olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı Evler lüksü ve country yaşamını şimdi Yeni Levent projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Talep toplama dönemindeki Yeni Levent projesiyle ilgili detayları açıklayan Ziya Yılmaz şunları söyledi: “Pandemi etkisi, sağlık konusunu hiç olmadığı kadar öne çıkarırken, lüks anlayışında da bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla iç içe ama şehir merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, bir yandan da şehirli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar yaşamak istiyor.  Biz de “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin ardından, Nişantaşı’nda da 20 bin kişinin görüşünü alarak sağlıklı ev konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi ise yeni Levent projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Yine öncü bir yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yeni Levent, İstanbul’un merkezinde, daha önce yapılmayanı yapma vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte simge bir proje oluyor.”

l3.jpg

ŞEHİRDE LÜKS VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Sağlıklı Ev’ konseptiyle konut sektörüne yeni bir soluk getiren DAP’ın, ‘Şehirde Lüks ve Country Yaşam’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

  1. Sağlıklı Ev Olmalı: Yeşilliklerle çevrili, doğayla nefes alan, az katlı ve sağlıklı ev kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı.
  2. Şehrin merkezinde ve köklü bir semtte yer almalı: Şehrin en önemli noktalarından birinde, zengin geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile kent hayatı için vazgeçilmez olmalı.
  3. Doğayı ve şehri; kültür, sanat, moda ve eğlenceyle mükemmel şekilde harmanlamalı: Bir yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda kent hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürce yaşatabilmeli.
  4. Merkezi iş alanları ve finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı olarak kabul edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı.
  5. Yürüme mesafesinde tüm ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem site içerisinde hem dışında aradığınız her şey sadece birkaç adımda yer almalı.

CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA HER ZAMAN DEĞERLİ BİR SEMT; LEVENT

Bu zamana kadar sektöre örnek olacak birçok simge projeye imza atıklarına dikkat çeken DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Levent adı, Osmanlı’da denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönem, denizci askerlerin eğitim, spor ve aktivite alanı olarak kurulan Levent Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet dönemiyle birlikte; artan konut ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine 35 bin ağaç dikilerek bölge yeşillendiriliyor. Çok ilerici ekolojik bir bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz de o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün şehir hayatına uyarladık. İstanbul’un en önemli merkezlerinden Levent’te, koruya komşu, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Yeni Levent projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu konum itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına sahip Yeni Levent projesi, doğadan aldığı ilhamla bir yandan şehrin merkezinde country tarzı bir yaşam sunarken, diğer yandan da vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

BAHÇE VE TERAS VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER LEVENT’TE

Her biri futbol sahası büyüklüğünde büyük bir yeşil alanlara sahip olan Yeni Levent projesi, estetik ve fonksiyonel özelliklerle tasarlanan villa konforunda geniş bahçeli daireler, teras ve balkonlar, yüksek tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun temiz oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize ister binadan isterseniz size özel müstakil girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda vakit geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje de yer alan teras dairelerdeki daireye özel havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

BİR ADIMDA LÜKS,MODA, SANAT, SPOR YENİ LEVENT’TE

Dünyaca ünlü restoranlara, birbirinden farklı lezzetlere bir adımda ulaşabileceğiniz Yeni Levent ile şehrin en iyi sanat etkinliklerine de bir adım mesafede olarak şehrin tüm dinamiklerini aynı anda bulabileceksiniz. En seçkin alışveriş merkezleri ve birbirinden lüks mağazalara yürüme mesafesinde olan Yeni Levent’te lüksü ve seçkinliği bir arada yaşayacaksınız.

Yeni Levent projesi çevresine oluşturulan doğal yaşam hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağlıkla yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla iç içe sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Yeni Levent’le; Türkiye’de iş ve finans dünyasının kalbi, merkezi iş alanı olarak tabir edilen Levent-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere yön veren prestijli markaların tercih ettiği Levent bölgesi, merkezi konumuyla tüm uluslararası firmaların en gözde finans bölgesi.

Özetle; iş merkezlerinden, kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, bir adımda şehrin tüm zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Yeni Levent, her nesle ve her kuşağa hitap eden kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren bir yaşam sunuyor.

İstanbul’un en önemli akslarından Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli gibi köklü semtlerin kesişme noktasında yer alan proje, İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne oldukça yakın bir lokasyonda olmasıyla da öne çıkıyor.

İlgili Haberler