Logo, TNB ile işbirliği anlaşması imzaladı

Logo, TNB ile işbirliği anlaşması imzaladı

LOGO ve Türkiye Noterler Birliği (TNB), e-İmza A.Ş., e-dönüşüm için işbirliği anlaşması imzaladı. Temmuz ve Ağustos aylarında kapsamlı bir e-Dönüşüm çözüm setinden avantajlı fiyatlarla faydalanabilecek

A+A-

LOGO ve Türkiye Noterler Birliği (TNB), e-İmza A.Ş., e-dönüşüm için işbirliği anlaşması imzaladı. Logo Yazılım CEO’su Buğra Koyuncu ve TNB e-imza Başkanı Haşmet Atahan’ın imza attığı anlaşmaya göre, kullanıcılar Temmuz ve Ağustos aylarında kapsamlı bir e-Dönüşüm çözüm setinden avantajlı fiyatlarla faydalanabiliyor.

Hazırlanan e-Dönüşüm Paketi’nde LOGO’nun e-Fatura ve e-Defter* çözümlerinin yanı sıra, TNB e-imza güvencesi ve hızıyla sunulan e-İmza ve Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ürünleri de yer alıyor. Logo Yazılım CEO’su Buğra Koyuncu kampanyaya ilişkin “Logo olarak, e-Devlet uygulamalarını uzun vadede tüm iş süreçlerini etkileyecek kapsamlı bir e-Dönüşüm sürecinin başlangıcı olarak görüyoruz. Kademeli olarak sahip olunması zorunlu hale gelen KEP ve e-İmza uygulamalarında kullanıcılara yol gösterici olma gayretindeyiz.” dedi.

Noterler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Refik Demirci, “Noter meslektaşlarımız ve Türkiye Noterler Birliği Vakfımız, Bilgi Teknolojilerinin çağdaş olanaklarından yararlanarak topluma çok daha iyi hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Logo ile yaptığımız işbirliği bunun en somut örneğidir” dedi.

TNB e-imza Başkanı Haşmet Atahan ise, “Elektronik tebligat için yasalar gereğince, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin hepsi, KEP adresi almak zorundadır. Gerek Kayıtlı Elektronik Posta, gerekse Nitelikli Elektronik İmza olarak TNB markası güvencesiyle sunduğumuz hizmetleri, LOGO müşterilerine de sunmaktan kaliteli ve güvenilir e-Dönüşüm çözümleri sunan LOGO ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

e-Fatura: Önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenlediği faturaların, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığıyla, gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma altyapısıdır.

e-Defter: Vergi Usul Kanunu’na ve/veya Türk Ticaret Kanunu’na göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri kapsayan elektronik kayıtlar bütünüdür.

e-İmza: Bir elektronik veriye eklenen veya başka bir elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan, kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veriyi ifade eder.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP): Elektronik posta haberleşmesinin, kayıtlı elektronik posta hizmet sağlayıcıları vasıtasıyla güvenli bir sistem üzerinden yapıldığı özel bir iletişim altyapısıdır.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.