MAPEG, 417 maden sahasını ihaleye çıkardı

MAPEG, 417 maden sahasını ihaleye çıkardı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü(MAPEG), 417 adet maden sahasını ihaleye çıkardı.

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü(MAPEG), 417 adet maden sahasını ihaleye çıkardı.

MAPEG'in konu ile ilgili ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 6592 sayılı Kanunla değişik 3213 sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren 165 adet II. grup, 1 adet I(b) grubu, 5 adet II(b) grubu, 2 adet III. grup ve 244 adet IV. grup olmak üzere toplam 417 adet maden sahası ihale edilmek üzere Maden Kanununun 30.uncu maddesine göre ilan edilerek ihale edilmek üzere aramalara açılacak.

İlgili sahalar, Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında ihale edilmek üzere, ilanın Resmi Gazete yayın tarihinden itibaren en az onbeş gün süre ile http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde ilan edilecek.

İlanda, ihalesi yapılacak sahaların  ili, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri yer alacak.

İhale ile ilgili usul ve esaslar http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde yayımlanacak ihale şartnamesinde belirtilecektir.

Bu sahalar için başvurular sahanın ihalesinin yapılacağı tarihte ve 09:00-09:30 saatleri arasında Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Konferans Salonunda İhale Komisyonuna doğrudan yapılacak.

İhale teminatı, teklif edilen ihale bedelinin %20’sinden ve taban ihale bedelinden az olamayacak. İhaleler kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılacak.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.