Merkez Bankası, EPS programını açıkladı

Merkez Bankası, EPS programını açıkladı

TCMB, 28 Kasım, 30 Aralık ve 30 Ocak 2014'te birer günlük ek parasal sıkılaştırma yapacak ve 100 milyon dolar tutarında döviz satım ihalesi açacak

A+A-

TCMB, 28 Kasım'da, 30 Aralık'ta ve 30 Ocak 2014'te1 günlük EPS uygulayacak ve en az 100 milyon dolar tutarında döviz satım ihalesi açacak.

Merkez Bankası (TCMB) 30 Aralık'ta bir günlük ek parasal sıkılaştırma (EPS) uygulayacağını ve en az 100 milyon dolar tutarında döviz satım ihalesi açacağını açıkladı.

TCMB, bu sabah 28 Kasım'da bir günlük ek parasal sıkılaştırma (EPS) uygulayacağını ve en az 100 milyon dolar tutarında döviz satım ihalesi açacağını açıkladı.
TCMB ayrıca bugünkü döviz satım ihalesinde minimum satış tutarını 20 milyon dolar olarak belirledi.

Gün içi döviz satım ihalelerini 16.30'da gerçekleştiren TCMB, normal günde minimum tutarı 20 milyon dolar, EPS günlerinde ise 100 milyon dolar olarak belirledi. Merkez Bankası, EPS dönemi ve minimum tutarı 10.30'da duyurarak bir defa artırabiliyor. Ayrıca EPS'de en son duyurulan minimum tutar EPS'yi takip eden ilk normal günde de geçerli oluyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.