Migros'tan Kipa açıklaması

Migros'tan Kipa açıklaması

Hafta sonu basında yer alan Migros'un Kipa'yı devralacağı yönündeki haberlere ilişkin Migros'tan açıklama geldi.

A+A-

Hafta sonu basında yer alan Migros'un Kipa'yı devralacağı yönündeki haberlere ilişkin Migros'tan açıklama geldi.

Tesco Kipa ana hissedarı Tesco PLC'nin farklı şirketlerle farklı opsiyonlara yönelik görüşmelerin ilk evrelerinde oldugunu açıklarken, basında Tesco'nun Türkiye'deki operasyonlarını Migros ile birleştirmek için görüştüğü yönünde haberler yer almıştı

Financial Times'da Cuma günü yer alan bir haberde, İngiltere'de düşen satışları nedeniyle baskı altında olan Tesco'nun Türkiye'deki operasyonlarını Migros ile birleştirmek için görüştüğü belirtilmişti.

Haberlerle ilgili olarak Migros tarfından KAP'a gönderilen açıklama şöyle:

Halka açık bir Şirket olan Migros Ticaret A.Ş.'nin hisselerinin  yüzde 80,51'i ana ortağımız MH Perakendecilik ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla bir özel girişim sermayesi şirketi niteliğinde olan BC Partners'ın kontrolündeki fonların elinde bulunmaktadır.

BC Partners bir özel girişim sermayesi Şirketi olarak, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros da dahil olmak üzere mevcut tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirmektedir. 21.02.2014 tarihinde basınımızda Şirketimiz ile ilgili yer alan haberler BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesindedir.

Gelişmeler Migros hisselerinde değer kaybına neden olurken Kipa hisseleri tavan yaptı. Geçen haftayı 15.35'ten kapatan Migros hisseleri yüzde saat 9:50 itibarıyla 0.15 kayıpla 15.20 seviyelerinden işlem görüyor. Geçen haftayı 3.87'den kapatan Kipa hisseleri ise aynı saatlerde yüzde 9.30 primle 4.23'ten işlem görüyor
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.