Mısır petrol aramaları için müzayede açıyor

Mısır petrol aramaları için müzayede açıyor

Mısır'ın petrol ve doğal gaz aramaları için uluslararası müzayede açıyor

A+A-

Devlete ait Güney Vadi Petrol Holding Başkanı Mustafa Safvet Mısır'daki 16 petrol bölgesi hakkında açıklama yaptı. Süveyş Körfezi, Doğu Sahra ve Nil Vadisi'nin güneyindeki 16 ayrı bölgede petrol ve doğal gaz aramaları için müzayede açılacak.


Açıklamaya göre, bu ihalenin 25 Ocak Devrimi sonrasında yapılan ikinci müzayede olacak. Güney Vadi Petrol Holding'e bağlı bulunan bölgelerde petrol ve doğal gaz aramak üzere yapılan anlaşmaların sayısının 18'e, bunların yatırım değeri ise yaklaşık 544 milyon dolar seviyesinde.


Güney Vadi Petrol Holding, Mısır'ın güneyindeki petrol ve doğal gaz yataklarında çalışmalar yürütmes için 2002 yılında kuruldu. Güney Vadi Petrol Holding kontrolünde petrol arama ve çıkartma şirketleri geçtiğimiz Haziran itibariyle son bulan 2012-2013 mali yılda yüzde 4.4 üretim artışı gerçekleştirdi ve  günlük 33 bin varil ham petrol üretimine ulaştı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.