Moody's uyardı

Moody's uyardı

Moody's, ABD'nin borçlanma sınırını yükseltmemesinin, finans piyasaları açısından ağır etkileri olacağı uyarısında bulundu.

A+A-

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD'nin borçlanma sınırını yükseltmemesinin, finans piyasaları açısından devlet hizmetlerinin ödeneksiz kalmasından daha ağır etkileri olacağını açıkladı.

Moody's tarafından yayımlanan raporda, ABD'nin borçlanma sınırını yükselteceğini ve devletin ödeneksiz kalmasının önüne geçileceğinin tahmin edildiği belirtildi. Raporda, borçlanma sınırını yükseltmemenin, "Borç servisi dahil olmak üzere teorik olarak her türlü devlet harcamasını etkileyeceği" ifade edildi.

ABD'de Obama yönetimine tanınan bütçe limitini aşan harcama yetkisinin uzatılıp uzatılmayacağı, muhalefetteki Cumhuriyetçi Parti içinde görüş ayrılıklarına yol açtı. Demokratların çoğunlukta olduğu Senato ise geri adım atmıyor.

Sorunun mali yılın son günü olan 30 Eylül'e kadar çözümlenmemesi halinde federal hükümet harcama yapamaz duruma düşecek ve işlemlerini durdurmak zorunda kalacak.
 

Etiketler : , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.