MÜSİAD Babacan’ı istedi

MÜSİAD Babacan’ı istedi

Ekonomi yönetiminin nasıl şekilleneceği merakla beklenirken MÜSİAD, tercihlerinin Ali Babacan’dan yana olduğunu açıkladı

A+A-

Ekonomi yönetiminin nasıl şekilleneceği merakla beklenirken MÜSİAD, tercihlerinin Ali Babacan’dan yana olduğunu açıkladı. Açıklama MÜSİAD Nail Olpak’tan geldi.

MUSİAD’ın Sivas’ta düzenlenen Başkanlar Toplantısı öncesi gazetecilerle bir araya gelen Olpak, ekonomi yönetiminin nasıl olması gerektiği şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı: “Sayın Babacan’ın görev alıp almayacağı konusunda bir fikir sahibi değiliz. Ama kendisinin ekonomi yönetiminin başında olduğu süre içerisinde son derece başarılı bir süreç yönetimi yaptığını hepimiz biliyoruz ve bundan dolayı kendisine de hükümetin diğer üyeleriyle birlikte teşekkür ederiz. Bundan sonraki karar siyasi bir karardır.

Bizim söylediğimiz şu diyoruz ki bu ülkenin kuralları işliyor. Sayın Babacan muhtemeldir ki bundan sonraki kabinede de Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde ki kabine de muhtemelen devam edecek. Devam etmesini de biz de destek veririz. Ama ola ki farklı bir değerlendirme söz konusu olacak olursa bu Sayın Babacan’ın kendi değerini azaltmak anlamında bir görüş değildir ama bir başkası yine aynı şekilde bayrağı alarak devam ettirecektedir. Ne şekilde arzu ediyorsunuz derseniz. Biz devam etmesini arzu ederiz elbette.”

Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye ile ilgili değerlendirmelerini dikkate almadıklarını söyleyen Olpak, “ Öncelikle uluslararası değerlendirme kuruluşlarının değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz biz. Çünkü son yıllarda yapıkları değerlendirmelerin hiçte tutarlı bir tarafı kalmamıştır. Ülkemizin bu yıl dâhil olmak üzere geçtiğimiz yıl içerisinde yaptıkları ön görülerin neredeyse hiçbirisinin tutmadığını biz üzülerek görüyoruz. Biz arzu ederiz ki onların öngörüleri tutsun bizde o doğrultuda iş adamları olarak kendimize yönler çizebilelim. Böyle olduğu zaman kendi göbeğimizi kendimiz kesmek durumundayız” dedi.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.