Niğbaş brüt takasa alındı

Niğbaş brüt takasa alındı

Borsa İstanbul, NIBAS hisselerinde 15 gün süreyle brüt takas uygulanacağını duyurdu

A+A-

Borsa İstanbul, Niğbaş Niğde Beton (NIBAS) hisselerinde brüt takas uygulanmasına karar verdi. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında NIBAS paylarında 22 Ocak 2019 günü seans başından itibaren, 5 Şubat 2019 günü seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

NIBAS hisselerinde uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı ise brüt takas uygulaması ile birlikte 5 Şubat 2019 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecek.

KAP'ta yer alan açıklamada brüt takas kararlarıyla ilgili ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasayapıcılık faaliyeti yapılmaz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.