DAP'ın halka arzı yerli yatırımcının yoğun ilgisi ile tamamlandı

DAP'ın halka arzı yerli yatırımcının yoğun ilgisi ile tamamlandı

DAP Gayrimenkul'ün %15.01 hissesinin halka arzında tüm paylar satıldı, yurtdışı kurumsal tahsisatı yurtiçi bireysellere aktarıldı

A+A-

DAP Gayrimenkul Geliştirme'nin %15.01 hissesinin halka arzında tüm paylar satılırken, halka arz büyüklüğü 555.37 milyon lira olarak gerçekleşti.

Halka arzda yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılan %10'luk tahsisat oranı ise yurtiçi bireysel yatırımcılara aktarıldı.

DAP'ın 15-18 Şubat 2022 tarihleri arasında talebin toplandığı halka arzında 200 milyon lira olan sermayesinden 30.02 milyon nominal pay satışına çıkılmış; 1 TL nominal değerli pay 18.5 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulmuştu.

Halka arza liderlik eden Garanti Yatırım Menkul Kıymetler'den halka arz sonuçlarına ilişkin yapılan açıklamada, 30.02 milyon TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğünün 555.37 milyon TL olarak gerçekleştiği belirtildi.

dap-006.jpg

Yurt içi bireysel yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 2.5 katı, dağıtım yapılan tutarın ise 1.5 katı talep geldiği belirtilen açıklamada, "Yatırımcılardan gelen yüksek talebin karşılanabilmesi amacıyla, yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ayrılan %10’luk tahsisat oranı yurt içi bireysel yatırımcılar tahsisat grubuna aktarılmıştır" denildi.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, halka arz öncesi yurtiçi bireysel yatırımcılar için %50 olarak planlanan tahsisat oranı %86 olarak gerçekleşti.

Yurtiçi kurumsal yatırımcılar için planlanan %40'lık tahsisat oranı halka arz sonucunda %14 olarak gerçekleşirken; %10 olarak planlanan yurtdışı kurumsal yatırımcılara yönelik tahsisat oranı ise %0 oldu.

Etiketler : ,
İlgili Haberler