Ortaklarından Bank Asya'ya tam destek

Ortaklarından Bank Asya'ya tam destek

Bank Asya ortakları yayınladıkları ortak bildiride bankaya her türlü finansal desteğin verilmeye devam edileceğine vurguladı

A+A-

Bank Asya ortakları yayınladıkları ortak bildiride bankaya her türlü finansal desteğin verilmeye devam edileceğine vurguladı

Bank Asya ortakları son dönemde banka hakkında çıkan asılsız haber ve açıklamalara karşı ortak bildiri yayınladı. Duyuruda, son dönemde bankayı hedef alan iftira niteliğindeki açıklamalardan doğan rahatsızlık dile getirilirken, bankaya her türlü finansal desteğin verilmeye devam edileceğine vurgu yapıldı.

Ortaklardan yapılan açıklama şu şekilde:
"Kurucuları ve ortakları olmakla her zaman iftihar ettiğimiz Asya Katılım Bankası A.Ş., Ülkemizde faizsiz bankacılığın geliştirilmesi ideali ile kurulmuş, kısa sürede sektörün öncüsü haline gelmiştir. 2013 sonu itibariyle 281 şube ve 5.100 çalışanı ile en büyük katılım bankası olarak ekonomiye 30 milyar TL kaynak sağlayan Bankamız, kuruluşundan itibaren faaliyet alanı gereği hiçbir siyasi oluşumun yanında veya karşısında yer almamasına rağmen, 2013 Aralık ayında yaşanan siyasi gelişmeler akabinde haksız ve hukuka aykırı şekilde hedef alınmış Bankamız aleyhinde sistematik bir itibarsızlaştırma kampanyası başlatılmıştır.

Söz konusu kampanya neticesinde hukuk çerçevesinde hakkını aramaktan başka bir teşebbüsü olmayan Bankamızca gerçekleştirilen yüzlerce suç duyurusu ve onlarca tekzip girişimine rağmen, Bankamız hakkında yapılan itibar zedeleyici, gerçeğe ve akla aykırı yayınlar ve beyanlar insafsızca ve fütursuzca sürdürülmektedir.

Bankacılık mevzuatı hükümleri çerçevesinde, sektörün itibarını korumakla görevlendirilen kamu kurumları bu gelişmeler karşısında sessizliklerini koruyarak, açıkça suç teşkil eden bu iktisadi linç kampanyasını yürüten kişi ve kurumları bir nevi cesaretlendirmiştir. Kanuna aykırı şekilde gerçekleştirilen tüm bu kampanyanın amacının
mudilerimizi tedirgin ederek, Bankamızın değer kaybı yaşamasını sağlamak olduğu açıktır. Ancak, hedeflenen amaç gerçekleşmemiş sağduyulu halkımız bu tezvirata itibar etmemiştir. Halkımızın bu teveccühü sayesinde Bankamız, faaliyetlerinde hiçbir aksamaya mahal vermeden müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

Yaşananlar göstermiştir ki yapılan her türlü karalama ve hukuksuz ithama rağmen, Bankamıza teveccühünü göstermekten çekinmeyen kıymetli müşterilerimiz, Bankamızın sahip olduğu en değerli varlığıdır. Kadirşinas halkımızın asla küçümsenemeyecek bu alicenap tavrına yakışır şekilde, bizlerin de sermaye artırımı dâhil olmak üzere,
Bankamıza her türlü desteği vereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Teşebbüs hürriyeti aleyhine yapılan hukuksuz müdahaleler eninde sonunda gerekli karşılığı bulacaktır. Hukuk devletine olan güvenimiz ve adaletin tecelli edeceğine dair inancımız tamdır."  

 

BANK ASYA'NIN KREDİ NOTU DÜŞÜRÜLDÜ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.