Oyun konsollarına yine zam geldi

Oyun konsollarına yine zam geldi

TL'nin son bir aydır hızlı değer kaybı teknoloji ürünlerini etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 12.000 TL olan Xbox Series X, 15.000 TL'yi geçti.

A+A-

Bildiğiniz üzere son bir aydır Türk Lirası çok ciddi bir şekilde değer kaybediyor. Bu da temel ihtiyaçlara gelen yüksek zamların yanı sıra normal olarak teknoloji ürünlerini de ciddi bir şekilde etkliliyor. Geçtiğimiz saatlerde de Xbox konsollarına bir zam daha geldi. 

Xbox konsollarına geçtiğimiz haftalarda önce 2.000 TL civarında ardından da 4.000 TL civarında bir zam gelmişti. Şimdi ise bir zam daha geldi. Daha iki hafta öncesinde 11.999 TL olan Xbox Series X, şu anda 15.568 TL. Yine iki hafta önce 6.999 TL olan Xbox Series S ise 9.006 TL. TL'nin değer kaybı devam ettiği sürece bu fiyatlara zam gelmeye de devam edecek.

Xbox'ın rakibi PlayStation 5 ise bu süre içerisinde resmi olarak satışa çıkmadığı için fiyatı bilinmiyor. Ancak onun da artık 15.000 TL'den daha pahalıya satılacağı kesin gibi diyebiliriz. Durumlar böyleyken yakın bir süreçte PS5 siparişe açılır mı bu da büyük bir soru işareti. Bu sabah saatlerinde Apple ürünlerine de ciddi oranda zam geldiğini hatırlatalım.