Petkim'in 6 aylık net karı 655 milyon lira

Petkim'in 6 aylık net karı 655 milyon lira

Petrokimya Holding AŞ (Petkim) ikinci çeyrekte elde ettiği 304 milyon lira karlılıkla, bu yılın ilk yarısında 655 milyon lira net kara ulaştı.

A+A-

Petrokimya Holding AŞ (Petkim) ikinci çeyrekte elde ettiği  304 milyon lira karlılıkla, bu yılın ilk yarısında 655 milyon lira net kara ulaştı. 
         Şirketten yapılan açıklamaya göre, Petkim’in ocak-haziran döneminde faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) bir önceki yarı yıla göre yüzde 110 artarak 906 milyon lira oldu. Bu dönemde şirketin net satışları 2,3 milyar liradan 3,6 milyar liraya yükseldi.      
         

Petkim'in bu yılın ilk yarısında kapasite kullanım oranı yüzde 96'ya ulaştı, şirketin net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 74 artarak 655 milyon liraya çıktı.      
         
Açıklamada görüşlerine yer verilen Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, elde edilen başarının temelinde, gerçekleştirilen operasyonlar ve piyasa koşullarının doğru yönetilmesi olduğunu belirtti.      
         
Bu başarının sürekliliğini sağlamak için insan ve teknolojiye yatırım yapmaya başladıklarını ve kurumsal bir dönüşüm programı olan "Petkim Benim Programı"nı hayata geçirdiklerini kaydeden Mammadov, "Petkim’de deneyimli ve başarılı insan kaynağının sahiplendiği bu programla, katma değer yaratan projeleri süratle geliştirip hayata geçiriyoruz." ifadesini kullandı.   


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.