Politeknik 8.36'dan halka arz edilecek

Politeknik 8.36'dan halka arz edilecek

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret AŞ, hisse başına 8,36 lira fiyatla halka arz edilecek

A+A-

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arzında fiyat için onay verdi.SPK Haftalık Bülten'de yer alan bilgiye göre Kurul, Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hisse başına 8,36 lira fiyatla halka arzını onayladı. 

BSH Ev Aletleri'nde asgari pay alım teklifi 164.17 TL

Kurul, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının borsa kotundan çıkarılması amacıyla BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH tarafından Şirket ortaklarına yapılacak pay alım teklifine ilişkin başvuruda, şirketin 1 TL nominal değerli payı için asgari pay alım teklifi fiyatının 164,17 TL olarak belirlenmesine ve pay alım teklifi bilgi formunun bu çerçevede onaylanmasına karar verdi.

Kervansaray Yatırım Holding

Kurul, Kervansaray Yatırım Holding AŞ’nin S.İ.S. Sayılgan İplik Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile devralma suretiyle birleşmesi neticesinde şirket sermayesini temsil eden payların yüzde 72,87’sine sahip hale gelerek şirketin yönetim kontrolünü elde eden Zeynep Tümer'in diğer ortakların payları için pay alım teklifinde bulunulması yükümlülüğünden muafiyet talebini olumsuz karşıladı.

Bültende yer alan açıklamada, Zeynep Tümer'in Kurul'un muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren altı iş günü içerisinde pay alım teklifinde bulunmak üzere Kurul'a başvurması ve bu durumda fiili pay alım teklifine başlama süresinin Kurul'un muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren otuz iş günü olarak uygulanacağının bildirildi.

Latek Holding

Kurul ayrıca, Müjdat Uslu'nun sahip olduğu Latek Holding AŞ paylarının borsada satışının kısıtlanmasına yönelik Kurul'un 21 Kasım 2013 tarihli toplantısında alınan kararın kaldırılmasına ilişkin başvurusunun değerlendirilmesiyle ilgili olarak; ilişkili kişilerden LTK Dış Ticaret AŞ paylarının emsallerine göre bariz şekilde farklı fiyatlar üzerinden satın alınması ve aynı payların Levent Erdoğan'a satılması neticesinde şirketin malvarlığında 64,4 milyon lira tutarında bir azalmanın meydana geldiğini belirterek, bu azalmanın şirket tarafından tahsil edilene kadar veya söz konusu tutarın ilgililerden tahsil edilmesi için tüm kanuni yolların tüketilmesine kadar, Müjdat Uslu’nun şirkette sahibi bulunduğu 62,9 milyon lira nominal değerli B grubu payların borsada satışının kısıtlanmasına karar verildiğini kaydetti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.