Rogers: 'Fed iki yıl daha çekilmez'

Rogers: 'Fed iki yıl daha çekilmez'

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, Fed'in aylık 85 milyar dolarlık varlık alımlarına 2015-2016'ya kadar devam edebileceğini söyledi.

A+A-

Yatırım gurusu Jim Rogers, CNBC-e'ye özel yazılı açıklamalarda bulundu. Rogers’a göre Fed ayda 85 milyar dolarlık varlık alımlarını azaltmaya 2015-2016’da başlayabilir. Ancak daha önce harekete geçerse piyasa tepki vereceği için bu adımı geri çekmek zorunda kalacak. 2006’da 15-20 yıla Euro'nun yok olacağını öngören Jim Rogers, ortak para biriminin mevcut halde ayakta kalmasının mümkün olmadığını belirtti. Rogers ile hemfikir olanlar arasında 'Kriz Kahini' ve 'Doktor Kıyamet' de var. Nouriel Roubini, "Euro için sonun başlangıcındayız" derken, Marc Faber, "Para birliği dağılır, Euro Almanya’nın olur" demişti.
 Rogers, Çin’de 35 yıl aradan sonra ilk kez açıklanan reform paketine karşı tepkili. Çin Komünist Partisinin 3. Genel Kurulu'nda 10 yıllık ekonomi yol haritasını çizmesi beklenen pakete dair Rogers şu ifadeyi kullandı: "Muhteşem genellemelerden oluşuyor, ama hayata geçip geçmeyeceğine dair ipucu yakalamak zor. Elimizde yeterince net detay yok." Rogers "Rekora doymayan Dow Jones Sanayi Endeksi ve S&P 500’de ralli kalıcı mı?" sorusunu ise, "Wall Street endekslerinde her zaman düzeltme yaşanır, ancak bir süre sert bir hareket olacağını öngörmüyorum" diyerek yanıtladı.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.