Sarıgül: borcum yok, bu provokasyon

Sarıgül: borcum yok, bu provokasyon

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül: Bu, tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur

A+A-

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, TMSF tarafından banka hesaplarına ve mal varlığına haciz ve tedbir konulduğunu belirterek, "Bu, tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur" açıklamasını yaptı. 

Sarıgül, TMSF'nin banka hesaplarına ve mal varlığına haciz koymasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verdi: 

"Bu olay, öğrendiğim kadarıyla 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provokasyondur. Ben TMSF’den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almış değilim. Bugün avukatım vasıtası ile resmen TMSF’ye başvuru yaparak, borçlu olduğumu gösteren bir belge varsa örneğinin tarafıma verilmesini istedim. Ancak böyle bir belge verilemedi, çünkü böyle bir husus kesinlikle söz konusu değildir.

Bu, tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir. Halkın güvenini kaybederek şahsıma yönelik bu siyasi saldırıyı yapanlar, bunun cevabını 30 Mart akşamı sandıkta mutlaka alacaktır." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.