Sasa'da sürpriz satış

Sasa'da sürpriz satış

Sasa'yı Indorama Netherlands BV'ye satmaktan vazgeçen Sabancı Holding'ten ikinci ve sürpriz bir açıklama daha geldi

A+A-

Sasa'yı Indorama Netherlands BV'ye satmaktan vazgeçen Sabancı Holding'ten ikinci ve sürpriz bir açıklama daha geldi. Sabancı Holding borsanın kapanışından sonra KAP'a gönderdiği açıklama ile Sasa'daki yüzde 51 payın 102 milyon dolara Erdemoğlu Holding'e satışı için hisse devir anlaşması imzalandığını açıkladı.

Sabancı Holding borada kapanışa doğru gönderdiği ilk açıklamada Sasa'daki yüzde 51 payın 62 milyon dolara Indorama Netherlands'a satışından karşılıklı olarak vazgeçildiğini açıklamıştı. Sabancı Holding tarafından Sasa paylarının Erdemoğlu Holding'e satıldığına dair yapılan açıklama şu şekilde

"Şirketimiz iştiraklerinden SASA Polyester Sanayi A.Ş.' de sahip olduğumuz şirket sermayesinin % 51'ni temsil eden 110.313.001,18 TL nominal değerli hisselerin tamamının Erdemoğlu Holding A.Ş.'ye satışına ilişkin hisse devir anlaşması 13.Ocak.2015 tarihinde imzalanmıştır.

Hisse devir anlaşmasına göre, Şirketimizin SASA Polyester Sanayi A.Ş.'de sahip olduğu % 51 oranındaki hisselerin devir bedeli düzeltmeler hariç 102.000.000.- Amerikan Doları'dır. Hisse devir bedeli pazarlık usuluyle belirlenmiş olup, 10.000.000.- Amerikan Doları peşin tahsil edilmiş, kalanı hisse devrinin gerçekleşeceği kapanış günününde tahsil edilecektir.

Hisse senetlerinin devri, ilgili mercilerden alınacak izinler sonrası gerçekleştirilecektir.

Alıcı şirket ile aramızda denetim ve sermaye bakımından dolaylı veya dolaysız bir ilişki yoktur."

 

SABANCI SASA'YI SATMAKTAN VAZGEÇTİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.