Şeker Piliç artık Dubaili şirketin

Şeker Piliç artık Dubaili şirketin

Şeker Piliç'in çoğunluk hissedarları ile Dubaili Auckland Investment Group arasında hisselerin devri konusunda sözleşme yapıldı

A+A-

Şeker Piliç'in çoğunluk hissedarları ile Dubaili Auckland Investment Group arasında hisselerin devri konusunda sözleşme yapıldı. Şeker Piliç, şirket hisselerinin devri ve satışı ile ilgili olarak Dubai merkezli Auckland Investment Group ile bağlayıcı olmayan görüşmelere başlanacağını Eylül ayında duyurmuştu.

Gözaltı pazarında işlem gören şirketin iflas erteleme davası, yürütülen olası devir ve satış işlemlerinin bitirilebilmesi için süre verilmesi amacıyla Eylül ayında ertelenmişti. 

Ödenmiş sermayesi 44 milyon lira olan şirkette Ali Bor, Osman Bor ve Ahmet Genç'in toplam hissesi yüzde 74.5 seviyesinde bulunuyor. Yüzde 25.5 hisse ise "diğer" hissedarların elinde bulunuyor.  Şirketin halka açık kısmı Borsa İStanbul kayıtlarına göre yüzde 23.1 seviyesinde.

18 Eylül 2014'te 0.56 liradan kapanan şirketin hisseleri Auckland Investment Group ile görüşmelerin başlandığının açıklandığı 25 Eylül'e kadar 0.80 liraya yükselmişti. Daha sonra iflas konusuyla ilgili gelişmelerle tekrar 0.70'e gerileyen hisse senedi bugün yüzde 10.52 prim yaptı ve 1.05'ten kapanış gerçekleştirdi. 

KAP'a gönderilen açıklama

Şeker Piliç'ten KAP'a yapılan konu ile ilgili açıklama şu şekilde: 

"25.09.2014 tarihinde açıklanan bildirimde; Şirketimiz çoğunluk hissedarları Ali Bor, Osman Bor ile Bor Ailesinin sahip olduğu Şirketimiz hisselerinin devri/satışı ile ilgili olarak AUCKLAND INVESTMENT GROUP INC. ile bağlayıcı olmayan görüşmelere başlandığı kamuoyuna bildirilmişti.

Bu görüşmeler kapsamında;

Şirketimizin çoğunluk hissedarları Ali Bor, Osman Bor, Macide Bor, Ruhper Bor, Emre Bor, Hakan Bor, Kaan Bor, Doğa Bor ve Elif Bekdemir ile AUCKLAND INVESTMENT GROUP INC. yetkilileri arasında şirketimiz hisselerinin devri/satışı ile ilgili şartları belirleyen sözleşme 20.11.2014 tarihinde imzalanmıştır.

Bu sözleşme kapsamında; taraflar, hisse devri için gerekli izin, bildirim ve yapılması gereken işlemlere başlayacaktır.

Konu ile ilgili somut gelişmeler daha sonra kamuya duyurulacaktır."

 

ŞEKER PİLİÇ'İN YÜZDE 70'İ SATILIYOR

ŞEKER PİLİÇ HİSSE DETAY SAYFASI


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.