Serve Gözaltı Pazarı'na gitti

Serve Gözaltı Pazarı'na gitti

Eylül 2013'ten beri üretim ve satış yapmayan Serve Kırtasiye'nin hisseleri borsa kotundan çıkarılıp Gözaltı Pazarı'nda işlem görmeye başlayacak

A+A-

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Serve Kırtasıye hisselerinin 18 Nisan'dan itibaren Gözaltı Pazarı'nda işlem görmesine karar verdi. Borsa Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, Eylül 2013'ten beri faaliyet göstermeyen üretim ve satış yapmayan şirketin hisseleri ilgili yasal düzenlemeye paralel olarak, Borsa Ulusal Pazarı ve kotundan çıkarılarak Gözaltı Pazarı'nda işlem görecek. Serve hisselerinin tahtası yarın kapalı olacak, Gözaltı Pazarı'nda 18 Nusan'dan itibaren işlem görmeye başlaycak.

Borsa Yönetim Kurulu tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde: 

"Borsamız Yönetim Kurulunun 16/04/2014 tarihli toplantısında alınan karar çerçevesinde, Serve Kırtasiye Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) nin, 30/09/2013 tarihinden bu yana faal olmaması, herhangi bir üretim ve satışının bulunmaması nedeniyle, Kotasyon Yönetmeliğinin "Borsa Kotundan Çıkarmayı Gerektiren Durumlar" başlıklı 24. maddesinin "Ortaklığın Borsa yönetimince geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle faaliyetlerinin 3 aydan uzun bir süre için durdurulmuş olması" şeklindeki (e) bendi ile Gözaltı Pazarı Genelgesi'nin IV. maddesi kapsamında, Şirket paylarının işlem sırasının 17/04/2014 tarihinde kapalı kalmasına ve 18/04/2014 tarihinden itibaren Şirket paylarının Borsamız Ulusal Pazarından ve Borsamız kotundan çıkarılarak Gözaltı Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir. "

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.