Shell Kuzey Denizi’ndeki varlıklarını azaltıyor

Shell Kuzey Denizi’ndeki varlıklarını azaltıyor

Shell portföyünü dengelemek ve eski sahalarda varlıkları azaltarak uluslararası genişlemeyi sağlamak için Kuzey Denizi’ndeki varlıklarının bir kısmını satacak

A+A-

Shell portföyünü dengelemek ve eski sahalarda varlıkları azaltarak uluslararası genişlemeyi sağlamak için Kuzey Denizi’ndeki varlıklarının bir kısmını satacak.

Financial Times’ın haberine göre, Royal Dutch Shell Kuzey Denizi sahasındaki varlıklarından bir kısmını 15 milyar dolara satacak. Shell bu satma işlemini portföyünü dengelemenin yanında eski sahalarda varlıkları azaltma ve uluslararası genişlemeyi hedeflemesi nedeniyle gerçekleştirecek.

Shell erken evre projelerini aktifleştirebilmek için bu yıl bazı ayıklamalar yapmada yoğunlaşacak. Shell’in bu kapsamda yan üretim varlıklarından ve henüz tam kesinleşmemiş yatırım kararlarından vazgeçmesi bekleniyor. Şirketin 2013 sermaye harcamalarının yaklaşık 45 milyar dolara yükselmesi öngörülüyordu. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.