Simit Sarayı'nın çoğunluk hissesi devlete geçti

Simit Sarayı'nın çoğunluk hissesi devlete geçti

Ziraat Girişim Sermayesi'nin Simit Sarayı'nın %51'ini elde etmesine ilişkin Rekabet Kuruluna başvuruldu 

A+A-

Ziraat Girişim Sermayesi'nin Simit Sarayı'nın %51'ini elde etmesine ilişkin Rekabet Kuruluna başvuruldu. 2002'de kurulan ve 2010'da ilk yurtdışı mağazasını açan Simit Sarayı bugün 11 bin 250 çalışanı ile 25 ülkede faaliyet gösteriyor.

Simit Sarayı'nın yüzde 51'ini alan Ziraat Girişim Sermayesi Ziraat Bankası'nın da çatısı altında olduğu Ziraat Finans Grubu'na üye 2018'de kurulmuş bir şirket. 750 milyon TL ödenmiş sermayesi olan Ziraat Girişim'in hisselerinin tamamı Ziraat Bankası'na ait

Rekabet Kurumu tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Mevcut hissedarlar arasında yapılacak hisse devirleri ile Hedef Şirket olan Simit Sarayı Yatırım A.Ş.’nin sermayesini temsil eden payların yaklaşık 20.706.000 adedi Kavukçu Yapı San. İnşaat Turizm ve Tic. A.Ş. tarafından Alıcı konumunda bulunan Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye devrine ve eşzamanlı olarak sermaye artırımına ilişkin yapılacak olan genel kurul neticesinde Alıcı’nın ihraç edilecek emisyon primli payları iktisap etmesi suretiyle Hedef Şirket’in sermayesini temsil eden payların toplam %51’ini elde etmesine ilişkin Rekabet Kuruluna başvuruldu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.