Şimşek'ten vergi mükellefine müjde

Şimşek'ten vergi mükellefine müjde

23 Eylül'e kadar verilmesi gereken Damga Vergisi Beyannameleri ile Muhtasar Beyannamelerinin süreleri 28 Eylül Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla, 23 Eylül'e kadar verilmesi gereken Damga Vergisi Beyannameleri ile Muhtasar Beyannamelerinin süreleri 28 Eylül Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, Bakan Şimşek'in talimatı ile 23 Eylül'e kadar verilmesi gereken Damga Vergisi Beyannameleri ile Muhtasar Beyannamelerinin süreleri 28 Eylül sonuna kadar uzatılmış oldu.

Söz konusu karar, ödeme süresini etkilemeyeceğinden, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresi olan 28 Eylül günü sonuna kadar ödemeleri gerekiyor.

Ayrıca, 30 Eylül tarihine kadar verilmesi gereken "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimlerinin süresi de 5 Ekim saat 23.59 olarak belirlendi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.