Süleyman Aslan görevinden istifa etti

Süleyman Aslan görevinden istifa etti

Halkbank Genel Müdürü olduğu sırada 17 Aralık soruşturması nedeniyle gözaltına alınan, serbest bırakıldıktan sonra Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'na atanan Süleyman Aslan bu görevinden istifa etti

A+A-

Ziraat Bankası, 31 Mart'ta gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın istifa ettiğini açıkladı. Bankadan yapılan açıklamada, Aslan'ın bugün itibariyle istifa ettiği belirtildi.

Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine 17 Aralık'ta başlatılan soruşturma öncesinde Halkbank Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Aslan, söz konusu soruşturma kapsamında tutuklanmasının ardından 7 Şubat'ta Genel Müdürlük görevinden ayrıldı, 14 Şubat'ta tahliye edildi.

Aslan'ın 31 Mart'a kadar devam eden Halkbank Yönetim kurulu üyeliği ise bu tarihte gerçekleştirilen genel kurul toplantısıyla sona erdi.

Aslan, aynı gün gerçekleştirilen Ziraat Bankası Genel Kurulu'nda ise Hazine hisselerini temsilen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın teklifi ile Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Babacan, 11 Nisan'da konuyla ilgili bir soruyu yanıtlarken, görevlendirmenin siyasi iradenin bir tercihi olduğunu söylemişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.