T. Telekom hissesi için SAT önerisi

T. Telekom hissesi için SAT önerisi

Deniz Yatırım, beklentilerin üzerinde zarar açıklayan Türk Telekom için tavsiyesini 'TUT'tan 'SAT'a, hedef fiyatını 6,5 TL'den 6,2 TL'ye indirdi

A+A-

Deniz Yatırım, beklentilerin üzerinde zarar açıklayan Türk Telekom için tavsiyesini 'TUT'tan 'SAT'a, hedef fiyatını 6,5TL'den 6,2TL'ye indirdi. 

Deniz Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "Türk Telekom (TTKOM) beklentilerin altında çeyreksel sonuçlar açıkladı. Olumsuz. Şirket, 3.çeyrekte 493 milyon TL zarar ederken bu hem konsensus rakamı 426 milyon TL hemde bizim zarar tahminimiz olan 477 milyon lira rakamının üstündedir. Beklentiler dahilinde şirket döviz açık pozisyonu sebebiyle ciddi kur farkı zararı yazdı. Buna ek olarak, faaliyet giderleri kalemi altında bir kereye mahsus 93 milyon TL’lik bir zarar yazdı. Operasyonel rakamlar ise hafif beklentilerin altında kaldı. 3.çeyrek sonuçlarından sonra hisse için hedef fiyatımızı 6.2 TL’ye (6.5 TL önceki hedef fiyat) indirirken tavsiyemizi TUT’tan SAT’a düşürüyoruz." 

 

»» TÜRK TELEKOM'DAN ZARAR AÇIKLAMASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.