Takımlara borç uyarısı

Takımlara borç uyarısı

Borsa İstanbul, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’u kısa vadeli borçları nedeniyle Fenerbahçe’yi ise alacak tahsilatı için uyardı.

A+A-

Borsa İstanbul, ulusal pazarda işlem gören futbol şirketleri Galatasaray Sportif, Beşiktaş Futbol ve Trabzonspor Sportif'i finansal yapılarını düzeltmek için gerekli tedbirleri almaları konusunda uyardı.

KAP'ta yer alan açıklamada, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un net işletme sermayelerinin ekside olduğu ve kısa vadeli finansal borçlarının hasılatlarından fazla olduğu belirtildi. Buna göre, Galatasaray'ın net işletme sermayesi 288 milyon lira, Beşiktaş'ın 179.8 milyon lira, Trabzonspor'un ise 173.4 milyon lira ekside bulunuyor.
Ayrıca, Galatasaray Sportif ve Beşiktaş Futbol'un önemli ölçüde açık döviz pozisyonu bulunduğu kaydedildi.
 

Sözkonusu açıklamada Fenerbahçe Futbol'un ilişkili taraflardan olan alacaklarının Kurul ilke kararına aykırılık taşıdığı ve belirlenen sürede tasfiye edilemediği, ancak Kulüpten olan alacağın tasfiyesi için kurula sunduğu bir plan bulunduğu ve söz konusu alacakların 30 Kasım 2013 tarihli finansal tablolara yansıyacak şekilde tahsil edilip edilmediğinin takip edilmesine karar verildiği ifade edildi.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.