TAV dünya klasmanında

TAV dünya klasmanında

TAV İnşaat, 709,7 milyon dolar ciroyla hava limanı inşaatında dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu

A+A-

Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle öne çıkan TAV İnşaat, 709,7 milyon dolar ciroyla bu alanda dünyanın en büyük ikinci şirketi oldu. Şirketin bugüne kadar üstlendiği projelerin toplam sözleşme bedelinin de 16 milyar doları aştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sektör yayınlarından Engineering News Record (ENR) üstlendikleri projelere göre 2012’de her sektörde dünyanın en büyük inşaat şirketlerini açıkladı ve bu kapsaöda TAV İnşaat "ulaştırma" sektöründe 33. sırada yer alırken havalimanı inşaatında Bechtel’in ardından ikinci en büyük şirket oldu.

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen TAV Grup CEO'su Sani Şener, TAV İnşaat'ın havalimanı tasarımı, yapımı ve finansmanı gibi zorlu ve karmaşık bir alanda uzmanlaştığını ve hızla büyüyerek sektörün lider markaları arasına girdiğini belirterek bugün gelinen noktada Abu Dabi Midfield Terminali, Medine Havalimanı, Cidde Havalimanı Saudi Airlines hangarları, Riyad Havalimanı gibi projeleri üstlenerek son iki yılda KörfezBölgesi'nde önemli bir başarı ivmesi yakaladıklarını kaydetti.

Şener TAV İnşaat olarak havalimanı inşaatı alanında 1898 yılında kurulan Bechtel'in arkasından ikinci olarak gösterildiklerine işaret ederek, "Bu sıralamayı da dünya genelinde mühendislerin en saygın yayınlarından ENR yayımladı. Tüm dünyada ihale açan kuruluşlar tarafındankaynak olarak kullanılan ENR listelerinde dört yıldır istikrarlı bir şekilde ilk beşte yer alıyoruz ve iyi bir ülke temsilciliği yaptığımıza inanıyoruz. TAV’daki mimar, mühendis ve işletmeci arkadaşlarımızın başarısıdır bu. Üniversitelerimizde okuyan genç arkadaşlarımıza TAV çalışanlarının bu başarısının rol modeli olmasıaçısından çok önemsiyorum. Dünyanın her yerindeki fırsatları takip ederek veçok çalışarak daha da üs

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.