TBB'den 'dolandırılmayın' uyarısı

TBB'den 'dolandırılmayın' uyarısı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Birliğin adı kullanılarak dolandırıcılık yapıldığına dikkat çekerek, "TBB, bankaların müşterilerinin bankacılık işlemlerinde kullandıkları kişisel nitelikli bilgileri hiçbir şekil ve surette talep etmemektedir" uyarısında b

A+A-

Kredi masraf, komisyon veya kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacaklarını vaat eden kişilere kesinlikle itibar edilmemesini öneren TBB, kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.
TBB'den yapılan açıklamada, Birliğin adının kullanılması suretiyle yapılan dolandırıcılık hakkında bilgi verildi. TBB Müşteri Şikayetleri Hakem Heyeti Çağrı Merkezi’ne yapılan başvurularda, birliğin adının kullanılarak, muhtelif bankacılık ürünlerine ait masraf ve komisyonların iadesini sağlayacakları vaadinde bulunulduğuna ve banka müşterilerinin kişisel bilgilerini talep ettiklerine dikkat çekilen açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği’nin bankaların müşterilerinin bankacılık işlemlerinde kullandıkları kişisel nitelikli bilgileri hiçbir şekil ve surette talep etmediği vurgulandı. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için, kredi masraf, komisyon veya kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacaklarını vaat eden kişilere kesinlikle itibar edilmemesini öneren TBB kişisel bilgilerin korunması hususunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.