TEB, THY için hedef fiyatını yükseltti

TEB, THY için hedef fiyatını yükseltti

TEB Yatırım, Türk Hava Yolları hisseleri için "AL" tavsiyesi verirken, hedef fiyat olarak 9.20 TL belirledi

A+A-

TEB Yatırım, Türk Hava Yolları hisseleri için "AL" tavsiyesi verirken, hedef fiyat olarak 9.20 TL belirledi. TEB Yatırım tarafından yayınlanan analizde THY hisseleri için şu değerlendirmelerde bulunuldu

Temel Açıdan: Tavsiye: AL 

Hedef Fiyat : 9,20 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,37
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,50-7,70 bandı ve 8,00
Ana Stop Loss: 6,90

Hissede yükselen trend sürdüğünü görüyoruz. Ana destek noktası olarak kısa vadeli yükselen trend çizgisine ve 21 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 6,90 seviyesi ön plana çıkmaktadır. 

Ara destek noktaları olarak 7,05 ve 6,98 seviyeleri izlenebilir. Hissede olası geri çekilmelerde özellikle 6,90 seviyesindeki trend desteğinin altına inilmediği sürece, düşüşlerin düzeltme hareketleri olarak kalmaya devam edeceğini, yükseliş eğiliminin korunacağını, önümüzdeki süreçte ilk etapta 7,37 seviyesine denk gelen ana direnç bölgesinin deneneceğini düşünmekteyiz.

Kısa-orta vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri bu olasılığı güçlendirmektedir. Bu nedenle, 6,90 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını öneriyoruz.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.