Tesla hissedarlarından Elon Musk'ın 56 milyar dolarlık ödeme paketine onay

Tesla hissedarlarından Elon Musk'ın 56 milyar dolarlık ödeme paketine onay

Tesla'nın patronu Elon Musk yaptığı yazılı açıklamada şirket hissedarlarının kendisi için 56 milyar dolarlık ödeme paketini onayladığını söyledi.

A+A-

Elon Musk, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Tesla hissedarlarının kendisi için 56 milyar dolarlık bir ödeme paketini ve elektrikli araç üreticisinin yasal merkezini Teksas'a taşımayı onayladığını söyledi.

Elektrikli otomobil üreticisinin hissedarları, Delaware'de bir mahkemenin Musk'a "bağlı" yönetim kurulu tarafından onaylanan planı geçersiz kılmasının ardından, CEO Musk'ın o dönemde 56 milyar dolar değerinde olan ve ABD şirket tarihinin en büyük 2018 teşvik paketini onaylama önerisini oyluyor.

Sonuç Perşembe günü yapılacak bir toplantıda açıklanacak.

Ön sayıma yakın bir kişi Musk'ın paylaşımını doğruladı ve büyük kurumsal yatırımcılar ile bireysel yatırımcıların bir araya gelmesiyle 'evet' sonucunun çıktığını söyledi. Ancak hissedarların yıllık toplantının başlangıcına kadar oylarını değiştirmelerine izin veriliyor.

Tesla hissedarları ayrıca Tesla'nın yasal merkezinin Delaware'den Teksas'a taşınması ve iki yönetim kurulu üyesinin (Musk'ın kardeşi Kimbal Musk ve James Murdoch) yeniden seçilmesi gibi diğer teklifler için de oy kullandı

İlgili Haberler