Tofaş'tan yatırım açıklaması

Tofaş'tan yatırım açıklaması

Tofaş Türk, bazı basın yayın organlarında çıkan yatırım haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada alınmış nihai bir yatırım kararı olmadığını belirtildi

A+A-

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş, KAP’a (Kamu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada söz konusu sedan otomobil yatırımına ilişkin teşvik belgesi alındığını daha önce kamuoyu ile paylaşıldığını, fizibilite çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ancak henüz yatırım kararı alınmadığını bildirdi.

Konuyla ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

27 Ekim 2014 tarihinde muhtelif basın organlarında; Tofaş'ın önemli bir yatırım dönemine girmek üzere olduğu, bu kapsamda önümüzdeki 4 yıl içinde Bursa'da 4 yeni modelin üretileceği; bu modellerden ikisinin Bravo ve Linea'nın yerine alacak kompakt modeller olacağı; üçüncü modelin ise yepyeni bir station wagon olarak devreye gireceği; son olarak Bursa'da üretilen hafif ticari araç modeli Fiorino'nun ikinci jenerasyonu üzerinde yeni kompakt SUV modelinin geliştirileceği yönünde haberler çıkmıştır.

Daha önce benzer şekilde basında çıkan haberler üzerine 9 Mayıs 2014 tarihinde yaptığımız açıklamada belirtildiği üzere söz konusu yatırımlarla ilgili olarak kesinleşen yeni bir sedan otomobil yatırımına ilişkin karar ve bu kapsamda alınan teşvik belgesi 25.10.2013 ve 18.12.2013 tarihli özel durum açıklamalarımız ile kamuya duyurulmuştur. Haberde bahsi geçen hachback ve station wagon otomobil projeleri ile Fiorino modelinin güncellenmesi yatırımları üzerinde fizibilite çalışmaları yoğun şekilde devam etmekte olup, Şirketimiz yönetim kurulu tarafından henüz nihai yatırım kararı alınmamıştır.

İşbu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durum Tebliği'nin haber veya söylentilerin doğrulanması başlıklı 18.maddesi gereğince, yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır.

Sayın Pay Sahipleriniz bilgilerine saygılarımızla sunarız.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.