TSKB 250 milyon dolar kredi aldı

TSKB 250 milyon dolar kredi aldı

TSKB, Dünya Bankası'ndan küçük ve orta ölçekli işletmeler ile ihracatçı orta ölçek şirketlere kullandırmak üzere 250 milyon ABD doları kredi aldı.

A+A-

TSKB, Dünya Bankası'ndan küçük ve orta ölçekli işletmeler ile ihracatçı orta ölçek şirketlere kullandırmak üzere 250 milyon ABD doları kredi aldı. Konu ile ilgili olarak TSKB tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama şu şekilde: 

"Bankamızın Dünya Bankası'ndan T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantisi ile temin edip katılım bankaları ve faktoring şirketleri aracılığıyla küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ile ihracatçı orta ölçekli şirketlere kullandırmayı planladığı 250 milyon ABD Doları eşdeğeri tutarındaki "Yenilikçi Finansmana Erişim Projesi" ('Innovative Access to Finance Project') kredisi Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulunca 22 Temmuz 2014 tarihinde onaylanmıştır.
 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.