TSKB'den sermaye artışı ve kar payı dağıtımı

TSKB'den sermaye artışı ve kar payı dağıtımı

TSKB, ödenmiş sermayesini 1 milyar 500 milyon liradan 1 milyar 750 milyon liraya yükseltme ve brüt yüzde 4.8 kar payı dağıtma kararı aldı

A+A-

TSKB, ödenmiş sermayesini 1 milyar 500 milyon liradan 1 milyar 750 milyon liraya yükseltme kararı aldı. Banka'dan TAP'a gönderilen bilgiye kararı 2 milyar 500 milyon olan kayıtlı sermaye tavanı içinde gerçekleşecek olan 250 milyon liralık artırımın 234 milyon liralık kısmı 2014 yılı karından 16 milyon liralık kısmı ise gayrimenkul ve iştirak satış karından karşılanacak.

Ortaklara bedelsiz pay olarak gerçekleşecek sermaye artırımı işlemleri için yönetim kurulu tarafından genel müdürlüğe yetki verildi.

Kar payı dağıtımı

Banka ayrıca 2014 yılı karından, sermaye artırımında kullanılacak miktarın dışında ödenmiş sermayenin yüzde 4.80'ine denk gelen brüt (net yüzde 4.08) 72 milyon liranın kar payı olarak dağıtılmasına karar verdi. Nakit temettü dağıtımına 30 Mart'tan itibaren başlanacak

 

TSKB HİSSE DETAY SAYFASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.