Türk Telekom'un yeni CEO'su Rami Aslan

Türk Telekom'un yeni CEO'su Rami Aslan

Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi ve Oger Telecom CEO'su Rami Aslan, Türk Telekom CEO'luğuna getirildi

A+A-

ylül 2012'den bu yana Türk Telekom'un Genel Müdürlüğü'nü yapan Tahsin Yılmaz bugünkü yönetim kurulu toplantısı kararıyla görevinden ayrıldı. Yerine şirketin haktim ortağı Oger Telecom tarafından atama yapılacağı öğrenildi.

Tahsin Yılmaz'ın yerine Rami Aslan'ın getirileceği öğrenildi. Bu görev için ilk aşamada bir önceki CEO Paul Doany'ye teklif götürüldüğü öğrenildi. Bununla birlikte Doany'nin ipleri kopararak ayrıldığı Türk Telekom'a, 'kendi yatırımlarını' gerekçe göstererek geri dönmek istemediği belirtiliyor. Ancak Doany'nin Türk Telekom'da Yönetim Kurulu Başkanlığına sıcak baktığı da gelen bilgiler arasında.

İş hayatına 1989'da Türk Telekom'da başlayan Tahsin Yılmaz, mobil iletişim alanında iş yapan Turkcell, Telsim (Vodafone) ve Aycell (Avea) firmalarında değişik kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004-2008 döneminde Nokia Siemens Networks şirketinde orta ve büyük ölçekli projelerin yönetimini üstlendi. Mart 2008 – Eylül 2012 tarihleri arasında TTNET Genel Müdürlük görevini yürüttü. 4 Eylül 2012 tarihinden itibaren Türk Telekom Genel Müdürlük görevini üstlendi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.