Turkcell için zaman azalıyor

Turkcell için zaman azalıyor

Çukurova Holding, 24 Haziran'a kadar Rus Alfa Grubu'na yapılması gereken 1.6 milyar doların finansmanı için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı

A+A-

Çukurova Holding, Turkcell'deki dolaylı hisselerine ilişkin Privy Council'de görülen davanın sonucu olarak diğer hissedar Rus Alfa Grubu'na yapması gereken ödemenin finansmanı konusunda ilgili kuruluşlarla görüşmelerin devam ettiğini ve netleştiğinde bilgilendirme yapılacağını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklama KAP'a yapıldı.

İngiltere Yüksek Mahkemesi Privy Council'in kararına göre, Çukurova Holding'in Alfa ile dava konusu olan yüzde 13.8 payını geri alarak şirkette hissedar kalabilmesi için 24 Haziran tarihine kadar Altimo'ya 1.6 milyar dolar ödemesi gerekiyor.

Rus Alfa Grubu, 2 Haziran tarihindeyaptığı açıklamada, Çukurova Holding'in Turkcell'de sahiplik sorunu bulunan paylarını geri alması durumunda şirketteki çıkmazın devam edebileceğini duyurmuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.